14 Şubat 2013 Perşembe

Kuzey Güney 61. Bölüm Neler Oldu? (13/02/2013)



 http://www.aymoli.net/wp-content/uploads/2013/02/kuzey-g%C3%BCney.jpg


Dün çok sinirlendim çünkü Kuzey Güney'in yayın saatini saat 22:00'ye çekmişler, gece 00:30 da bitiyor. Onun yerine yeni başlayan Merhamet isimli diziyi koymuşlar. İnşallah dizi tutmaz da Kuzey Güney eski saatine geri döner. Ama ben biliyordum bişeyler olucağını çünkü reytingleri düşmüştü. Daha önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi geçen seneki Kuzey Güney'i arar olduk. Yeni yönetmen iyi gelmedi sanırım. Senaryo aşırı yavaş ilerlemeye ve kendi kendini tekrar etmeye başlamıştı. Çok severek izlediğim halde ben bile sıkılıyordum bazen. Her şerde bir hayır vardır diye düşünmek istiyorum. Belki de senaristin ve yönetmenin silkinmesine neden olur bu durum. Zaten dünkü bölümde bunun etkilerini görmeye başladık. Aylardır ilerleme gösteremeyen olaylardan ve yavaşlığından yakınırken dün biraz ivme kazandı dizi. Bence daha da çok kazanmalı.

Komiser Şerefle Hostes kızı öpüşürken gören Kuzey Şeref'in ağzını burnunu dağıttı, hayal kırıklığına uğradı zavallı. Sonra yanındaki üvey kardeşi aday adayı veledi alıp eve döndü. Evde bir küfürler bir sinirlenmeler, hanım teyze şoka girdi tabi ama kadın evlenecek arkadaş göze almış herşeyi. İnsan bi tepki verir bi korkar dimi ne biçim aile bunlar diye. Yookk arkadaş.. Sonra işte bunlar herşeye rağmen taktılar yüzüklerini, Nurten Hanım da hazır bulundu (Cemre'nin annesi). Masal da burda başladıııı....

Önceki bölümde Burak Çatalcalı Barış Akmen'in suratına yağ lekesi olan gömleğini fırlatınca herkesin içinde, Barış da direkt Cemre'nin yaptığını düşündü ve gitti Kuzey'i Savcılığa ihbar etti. Cemre Barış'ın Savcıya gidiceğini duyunca Kuzey'i aradı ama Kuzey hiiç sallamadı, ne yaparsa yapsın dedi şaşkoloz. Cemre yavrum mahfoldu ama Barış yaptı yapacağını, engel olamadı Cemre kız. Bu arada Kuzey daha sonra Şeref Komiser'in evine gitti bi de orda Simayı gördü, Şeref'i bi daha dövdü bi güzel. Adam da sinir oldu dayak da bi yere kadar tabi. Akabinde Kuzey Ali'nin mezarına gitti dertleşmeye, Cemre buldu onu orda. Ozaman anlattı Barış'a neden katlandığını, onu nasıl tehdit ettiğini. Kuzey Cemre'ye sarıldı, sen ne harbi kızsın dedi. Seni seviyo kız aptal Kuzey ondan yapıyo bunlar, ben dövücem sonunda bu çocuğu!

Bi sonraki sahnede Kuzey'i tutukladılar. Haftasonu içerde kalıp pazartesi hakim karşısına çıkıcaktı, ama bizimki mahkemeye giderken Barış'a kafa attı mahkeme koridorunda, "Bu beni şikayet ettiğin için değil Cemre için" dedi. Cemre'nin bi hoşuna gitti ki sorma.. Kıskananlar çatladı.Ama Mahkeme serbest bırakmadı Kuzey'i, Ferhat davasının mahkemesine kadar içerde kalıcak. Yazık çocuğa..

Buğra Gülsoy bir insanın ne kadar itici ve sinsi olabilceğinin çok güzel bir örneği ziraa gerçek hayatta Burcu Kara'dan ayrıldı ve bence kızı aldattı oyüzden sevmiyorum onu. Pis Güney karısını delirttikten sonra şimdi de Melda Yalgın'la fingirdeşmeye başladı. Bi de bi yandan kadının kuyusunu kazıyo pis kafalı şey. Barış'ı dolduruyo Melda'ya karşı. Herkesi kullanıp kendi sıyrılıcak. O kadar şanslı ki şu Güney, adamın ekmeğine yağ süren bi olay yaşandı. Burak Çatalcalı kendisini takip eden bi adamı yakalattı ve adamın üzerinden Ferhat'ın çakmağı çıktı. Adam ifadesinde Ferhat'ı kendisinin ölüdürdüğünü söylemiş, çünkü eskiden Ferhat da adamın oğlunu öldürmüş. Ama bence gerçek değil, bu adam kim? Neden böyle bir ifade verdi? Neden Burak'ı takip ediyordu? Hepsi haftaya...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow Me From Bloglovin

Follow on Bloglovin