14 Mart 2013 Perşembe

Kuzey Güney 65. Bölüm Bombalar Patladı (13/03/2013)

 
Şu Kuzey Güneyin kanal yönetiminden çektiği nedir, bi bıraksalarda rahat rahat izlesek. Yayın saatleriyle oynamaya olayına sinir oluyorum. Bi kaç haftadır serzenişte bulunuyorum sürekli senariste ve yönetmene, bu hafta ne güzel bir bölüm çekmişler ama yayın saati yüzünden Merhamet'in reytingini yakalayamayacak kesin. Zaten anlamadığım şey, Muhteşem Yüzyıl'ın devrilemeyeceğini anlamamış olan kanalın hala karşısına güçlü diziler koyup o dizileri harcaması hangi akla hizmet ediyor? Mesela perşembeye koysunlar bak nasıl izleniyor. Bükemediğin eli öp bikere de bizi de madur etme arkadaşım. (Bak nasıl doluyum)

Neyse efendim, bu yazımda tam bir özet yazmıycam protesto ediyorum. Aklıma takılan noktalardan bahsedicem. Öncelikle şok edici finalle başlamak isterim, ziraa bu konu üzerinde dizi izleyicileri bütün hafta kafa yoracaklar eminim. Hatırlarsanız bu sezonun başında yayınlanan fragmanların ilkinde Cemre'yi hapiste görmüştük. Dün gece de bir hışım Barış'ın evine gittiğini, sonra da ikisinin yerde baygın yattığı gösterdiler. Bir müddet sonra Cemre uyandı ve eline şöminenin demirini aldı. Doğal olarak herkesin aklına Cemre Barış'ın kafasına indirdi sinirden, gebertti çocuğu düşüncesi geldi. Ancak dikkatli izleyiciler fark etmiştir ki, Cemre eve gelmeden önce Barış'ın telefonu çaldı ve arayan Simay'dı. Biraz daha geriye sararsak Barış Simay'ı arayıp gece evine çağırdı ve "geldiğin beni çaldır, seni arka kapıdan aldırayım" dedi. Şimdi ileri sardığımızda Simay Barış'ın evine gelmek üzereydi olaylar yaşanırken. Bence bunu laf olsun diye araya sokmadılar. Cemre darp etti Barış'ı gibi düşünmemizi istiyorlar ama kesin Simay var işin içinde. 

Bir bomba da Banu tarafından patlatılacak bence ilerleyen bölümlerde. Dün Güney'in mutsuz olduğunu, deli bir kadına bakıcılık yaptığını, hala Cemre'yi sevdiğini söylediğini duydu. Ve akil bir insan gibi davranıp, bişey yokmuş gibi davrandı ama çok üzüldü. Bu olay ya Banunun giden aklını başına getirecek ve sistemli bir öç alma planı uygulamasına neden olucak, ya da iyice delirip Güney'e zarar vericek. Bu arada Banu'nun Melda Yalgın adını duyup duymadığından emin değilim. Büyük ihtimalle Güney'in maddi anlamda kaybetmesine neden olmaya çalışıcak. Zaten Güney'in hayattaki tek amacı da bu.

Melda Yalın demişken kadında ne ego varmış helal olsun, nasıl da oynadı Güney'e. Ne kasıyosun ki seni gönderdiler diye, git onlara trip yap Güney'e karşı kuyruğu dik tutmaya çalışmanın ne faydası var. Aşkta ego olmaz demiş atalarımız biraz kulak verelim lütfen. Bak bu kasıntı hali yüzünden Güney perişan oldu, saçma sapan konuştu Banu da duydu. Çocuğun sonunu getirdi kötü kadın Melda. Ama Güney'e de oh oldu. Kimse beni sevmiyor diyo bi de annesine. Banu neci acaba? Kadın saplantılı bir şekilde kocasını seviyor ama kör Güney görmek istemiyor bunu. Kaçan kovalanır dünyası malum.

Bi de şu Zeyneple Burak Çatalcalıyı kastırmasalar iyi olucak, çok saçma görünüyor ne ileri ne geri bişe yaptıkları yok saçma sapan birlikte sahneler yazıyolar ikisine. Venüs olayı falan vakit geçirmek için gibi sanki. Neyse bunlar önemli detaylar değil.

Ne zamandır sakin giden dizinin bir günde iki bomba patlatması şaşırtıcı oldu.. Hemen fragman yayınlasınlar lütfen:)

4 yorum:

 1. Fragmanı heyecanla bekliyorum, final sahnesi çok kötüydü ya :( Yazık oldu Cemre'ye..

  YanıtlaSil
 2. Aaa gerçi fragman izledim bir tane, Cemre kelepçeli falan.. uff içim şişti yine :/

  YanıtlaSil
 3. Harciycaklar kizi. Ben de çok merak ediyorum bu haftayi ozellikle

  YanıtlaSil
 4. İzlerken bi yandan yazıyı hazırlıycam:)

  YanıtlaSil

Follow Me From Bloglovin

Follow on Bloglovin