20 Mart 2013 Çarşamba

Muhteşem Yüzyıl 91. Bölümde Neler Oldu Neler? (20/03/2013)

Bildiğiniz gibi son bölümde Muhteşem Süleyman, Hatice'yi suç üstü basmıştı altınları kaçırırken. Şah Sultan itiraf etti altınların Pargalıya ait olduğunu. Süleyman bi tiksindi kardeşlerinden sanki.. Öyyykk size dedi. Şah Sultanın kocası benim bilgim yok dedi sıyrıldı olaydan. Ama tabi Şah Sultan hemen kıvırmaya başladı. Yok efendim Saraya gönderiyorduk da , yeni haberimiz oldu da falan diye. Ama bi baktık hakketten kadın Bali Beyi kafalamış altınları almaya gelmiş Bali Bey, saraya götürüyomuş. Ne Şeytan ya şu Şah Sultan.. Hatice deli sultanı ise Şah Sultan sayesinde kurtulduğuna sevineceğine, kalktı kardeşine çemkirdi neden benim arkamdan iş çeviriyorsun diye. Hatice de Şah Sultanı kıskanmaktan ölücek. Zaten bi ölse de hepimiz kurtulsak şu sıkıcı kadından. Hürremin de hayalleri suya düştü. O kadar plan yapmıştı oysa ki. Hürrem artık Balibey'e de bilendi, yakındır sonu:)

Süleyman'ın içine kurt düştü tabi, ertesi gün Şah Sultan'ı yanına çağırdı. Hatice'nin yaptığının farkında olduğunu belli etti. Zaten bıktı adamcağız, yetti canına şu Hatice Sultan. En sonunda evlendirmeye karar verdi. Saraydan da çıkarıcam dedi. Haitce şoklarda tabi. Kaşındı ama, hak ediyo. Şah Sultan'ın önceden haberi olduğu için yine ona saldırdı. Kendimi öldürücem nidaları falan filan.. Bayık bayık.Girdiler birbirlerine. Bunların da mücadelesi bitemedi gitti. Sıkıldım şu Hatice Sultan'dan. En sonunda Rumeli Beyler beyi Hüsrev Paşayla evlendirmeye karar verdiler Haticeyi.

Mihrimah sonunda Balibeyden deliler gibi beklediği mektubu aldı. Mektubu aldığında kuzeni vardı yanında Esmehan, Şah Sultanın kızı. Mektupta Mihrimah'ın canını sıkan şeyler vardı. Balibey sallamadı Mihrimahı, beni unut dedi. Yıkıldı kızcağız, ama kuzenine çaktırmadı durumu. Zaten kıskanıyordu kızı deli gibi, bi de yenilgiyi kabul edemedi. Ertesi gün yataktan çıkamamalar falan, bi tirpler  bi tirpler. Bu kızı da sevemedim gitti. Kavak yelleriyle jübilesini yapmalıydı bence. En sonunda zaten dayanamadı Balibey'le konuşmaya gitti, aşığım yakışıklım dedi ama yine reddedildi yine reddedildi..

Geçen bölümde Mustafa'nın askere altın dağıtmasına gıcık olan Süleyman, yine de Ramazanoğlu Piri Paşa'nın kellesini almak için sefere Mustafa'nın gitmesini istedi. Hürrem boş durur mu, hemen Rüstemi önerdi Mustafa'nın yanında gitmesi için, bi de Rüstem'in divanda olması gerektiğine dair mantıklı açıklamalar sıraladı. Amacı Mustafa'nın yenilgi alıp Muhteşem Süleyman'ın gözünden düşmesi. Hemen koşa koşa gitti Mustafa'nın otağına:) Otağı:) Mustafa öldürmeye gittiği adamın ifadesini aldı. Adam kabul etmedi tabi suçlamaları. Mustafa da kendi başına iş açıyor. Uygulasana Padişahın söylediklerini. Sana mı kalmış yani. Rüstem bi kumpas kurdu hemen. Sahte bi haber getirtti adam suçsuzmuş diye. Mustafa'da inanmaya dünden razı. Yufka yürekli bu çocuk, padişah olmaz zaten ondan. Gitti şapşal gibi yanlış adamın kellesini aldı dengesiz. Ölmek istiyor bu çocuk. Sonunda ölücek zaten.

Rüstem Paşa Diyarbekire gitmek zorunda olduğu için kurtlandı yine. Divana girebilmek için Veziri tehdit etti, Hürrem'in kulağına kar suyu kaçırdı. Bu arada Rüstem kızkardeşine benzettiği bi kız gördü meşkhanede. Kızı sarhoş bi adamın elinden kurtardı. Evine getirdi, himayesi altına aldı. O kızla ilgili de bişeyler olucak sanırım ilerde.

Rüstemin son çakallığı, Mihrimah kendisine kalsın diye Haremde dedikodu yaydı. Esmehanla Balibey buluşuyor diye. Herkes konuşmaya başladı tabi. Şah Sultan hemen kızının kulağını çekti neler oluyor bak döverim dedi. Bu dedikodular Mihrimahın da kulağına geldi, kudurdu kızcağız. Yanlız Esmehan acayip bozdu Mihrimah'ı. Ben aranızı bozmaya çalışmıyorum, zaten aranızda bozulcak bişey de yok dedi!!!! Şah Sultan çağırdı Balibey'i, kızımla seni evlendirmeye karar verdim dedi. Ne kadar çabuk gelişiyor olaylar bu dizide, bayılıyorum. Hürrem'in hoşuna gitmedi bu durum, engel olmak istiyordu. Esmehanın Balibeyle buluşacağı haberi gelince Hürrem'e, onları basmaya gitti ancak gittiğinde kendi kızını gördü. Neler oluyor hayatta??

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow Me From Bloglovin

Follow on Bloglovin